Dyrektor generalny PayPal: Nasza platforma „znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut”

23.11.2020 | 19:52

Nowe usługi kryptograficzne PayPal usprawnią biznesową adaptację zasobów cyfrowych, mówi dyrektor generalny Dan Schulman.

Dyrektor generalny PayPal uważa, że ​​kryptowaluty są u progu powszechnego przyjęcia, ponieważ coraz więcej firm i konsumentów korzysta z „płatności cyfrowych i cyfrowych form waluty”

W wywiadzie dla CNBC, dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział, że pandemia COVID-19 przyspieszyła przejście na cyfrowe formy płatności. PayPal chce być liderem w trwającej transformacji cyfrowej.

Schulman powiedział, że „zużycie gotówki gwałtownie spadło” w czasie pandemii, dodając, że „40 do 70% konsumentów nie chce już mieć do czynienia z gotówką”.

PayPal nie tylko ułatwia ludziom kupowanie i przechowywanie kryptowalut; usługa zostanie zintegrowana z istniejącymi platformami płatności akceptanta, umożliwiając firmom akceptowanie cyfrowych form płatności.

Dyrektor PayPal powiedział:

„Jedną z rzeczy, na które pozwoliliśmy, jest nie tylko ułatwienie kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut, ale, co bardzo ważne, na początku przyszłego roku pozwolimy kryptowalutom być źródłem finansowania każdej transakcji na wszystkich 28 milionach naszych kupców. A to znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut ”.

Bitcoin Code skonsultował się z globalnymi regulatorami i bankami centralnymi przed uruchomieniem swojej usługi kryptograficznej. Schulman powiedział, że to tylko kwestia czasu, zanim te władze monetarne wydadzą własne waluty cyfrowe banku centralnego lub CBDC:

„To nie kwestia, czy, ale kiedy i jak zaczniemy widzieć coraz więcej banków centralnych emitujących waluty cyfrowe. Myślę, że będziesz mieć coraz więcej użyteczności w przypadku kryptowalut ”.
PayPal uruchomił swoje usługi handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych na początku tego miesiąca, zaledwie kilka tygodni po pierwszym ogłoszeniu nowej inicjatywy. Usługi zostaną wprowadzone na całym świecie na początku przyszłego roku.

Globalny sprzedawca płatności, który ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników, w szybkim tempie kupuje Bitcoiny ( BTC ) i inne kryptowaluty. Jak niedawno poinformował Cointelegraph, PayPal kupił prawie 70% wszystkich nowych Bitcoinów w obiegu. Niedobór dostaw został wymieniony jako główny powód szybkiego wzrostu wartości Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca.

Niektórzy z najbardziej zagorzałych krytyków Bitcoina twierdzą, że waluta cyfrowa nie ma wartości. Na to Schulman powiedział:

„Wszystkie formy pieniądza opierają się na zaufaniu i ustalonych wartościach, które pochodzą z tego zaufania”.

Kommentare sind geschlossen